// //

Regulamin Sesji

1.Decyzja o skorzystaniu z usług Fotokora jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.

2.Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek w wysokości 50 zł. Bardzo proszę o dokonanie wpłaty na konto 95 1020 1752 0000 0202 0178 1111

3.Czas na dokonanie wpłaty to trzy dni robocze. Pierwsze i drugie przesunięcie terminu jest bezpłatne. Z kolei PRÓBA TRZECIEGO PRZESUNIĘCIA TERMINU lub REZYGNACJA Z SESJI powoduje przepadnięcie całości wpłaty.

4. W razie braku zadatku termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

5. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących jego usług. tj. np. stworzenie galerii online, kontaktu mailowego, telefonicznego. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie przez Fotografa danych w celu umożliwienia jego usług.

6. Fotograf zastrzega sobie prawo do przesunięcia sesji bez konsekwencji. 

7. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.

8. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

9. Obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu sesji.

10. Fotograf ma 21 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii.

11. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo.

12. Fotograf daje możliwości zakupu dodatkowych fotografii w kwocie 40 zł/ sztuka. Nie ma możliwości z kolei zakupu zdjęć nieobrobionych.

13. Przygotowania do sesji są niezwykle ważne to od nich zależy jakość zdjęć. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

14. Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:

   - Facebook FOTOKORA

   - stronie www.fotokora.pl

 Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga, by móc promować swoją pracę. 

15. Przy sesjach promocyjnych, charytatywnych, licytacyjnych warunkiem wykonania sesji jest udzielenie zgody na w/w publikacje.

16. Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

17. Klient nie może także ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów). Klient nie może ingerować, nakazywać i wymagać od Fotografa innego systemu pracy.

 

Pobierz zgodę na publikację zdjęć